مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر – اخبار، اخبار


قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ که قطر از ۲۰ نوامبر تا ۱۸ دسامبر سال جاری میزبان آن است، عصر جمعه در مرکز همایش های دوحه برگزار شد.

بر اساس اخبار، گردهمایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر برنامه ریزی شده است. در این مراسم که ستارگان تاریخ فوتبال از جمله علی دایی حضور داشتند، تیم های حاضر در جام جهانی با رقبای خود در مرحله گروهی آشنا شدند.
تیم ملی فوتبال ایران که در گروه اول مرحله نهایی مقدماتی جام جهانی قطر حضور داشت، با کسب ۲۵ امتیاز و صدرنشینی در گروه، یکی از اولین تیم هایی بود که صعود خود به این رویداد بزرگ فوتبال جهانی را تضمین کرد. و منتظر تساوی بود.

قرعه کشی جام جهانی ۲۰۲۲ که قطر از ۲۰ نوامبر تا ۱۸ دسامبر سال جاری میزبان آن است، عصر جمعه در مرکز همایش های دوحه برگزار شد.

کیت جام جهانی ۲۰۲۲ قطر
گروه الف

قطر – هلند – سنگال – اکوادور

گروه ب

انگلیس – آمریکا – ایران – پلی آف اروپا (برنده از ولز – اوکراین / اسکاتلند)

گروه ج

آرژانتین – مکزیک – لهستان – عربستان سعودی

گروه د

فرانسه – دانمارک – تونس – پلی آف ۱ (برنده امارات / استرالیا – پرو)

گروه E

اسپانیا – آلمان – ژاپن – پلی آف ۲ (برنده نیوزلند و کاستاریکا)

گروه F

بلژیک – کرواسی – مراکش – کانادا

گروه G

برزیل – سوئیس – صربستان – کامرون

گروه h

پرتغال – اروگوئه – کره جنوبی – غنا

جام جهانی ۲۰۲۲
تیم اول: قطر، برزیل، بلژیک، فرانسه، آرژانتین، انگلیس، اسپانیا، پرتغال

طرف دوم: آلمان، هلند، دانمارک، سوئیس، اروگوئه، کرواسی، مکزیک، ایالات متحده آمریکا

استاد ۳: سنگال، ایران، ژاپن، صربستان، لهستان، کره جنوبی، مراکش، تونس

تیم چهارم: کانادا، کامرون، اکوادور، عربستان سعودی، غنا، ۳ پلی آف

بر اساس قرعه کشی زمان مسابقه به شرح زیر است:

هفته اول مرحله گروهی

۳۰ آبان

قطر – اکوادور ۱۳:۳۰

سنگال – هلند

انگلستان – ایران

ایالات متحده آمریکا – مسابقات مقدماتی اروپا (اوکراین – ولز / اسکاتلند)

yy آذر

آرژانتین – عربستان سعودی

مکزیک – لهستان

فرانسه – مسابقات مقدماتی (امارات متحده عربی – استرالیا / پرو)

دانمارک – تونس

۲ مارس

اسپانیا – پلی آف (نیوزیلند – کاستاریکا)

آلمان – ژاپن

بلژیک – کانادا

مراکش – کرواسی

۳ مارس

برزیل – صربستان

سوئیس – کامرون

پرتغال – غنا

اروگوئه – کره جنوبی

هفته دوم مرحله گروهی

۴ آذربایجان

قطر – سنگال

هلند – اکوادور

بریتانیا – آمریکا

مقدماتی اروپا (اوکراین – ولز / اسکاتلند) – ایران

۵ مارس

آرژانتین – مکزیک

لهستان – عربستان سعودی

فرانسه – دانمارک

تونس – مسابقات مقدماتی (امارات متحده عربی – استرالیا / پرو)

۶ مارس

اسپانیا – آلمان

ژاپن – مسابقات مقدماتی (نیوزیلند – کاستاریکا)

بلژیک – مراکش

کرواسی – کانادا

۷ مارس

برزیل – سوئیس

کامرون – صربستان

پرتغال – اروگوئه

کره جنوبی – غنا

هفته سوم مرحله گروهی

۸ مارس

هلند – قطر

اکوادور – سنگال

مسابقات مقدماتی اروپا (اوکراین – ولز / اسکاتلند) – انگلیس

ایران – آمریکا

۹ مارس

لهستان – آرژانتین

عربستان سعودی – مکزیک

تونس – فرانسه

اولین بازی پلی آف (امارات متحده عربی-استرالیا/پرو) – دانمارک

۱۰ مارس

ژاپن – اسپانیا

پلی آف دوم (نیوزیلند – کاستاریکا) – آلمان

کرواسی – بلژیک

کانادا – مراکش

۱۱ مارس

کامرون – برزیل

صربستان – سوئیس

کره جنوبی – پرتغال

غنا – اروگوئه

مرحله یک هشتم فینال

۱۲ مارس

سرپرست گروه A – تیم دوم گروه B.

رهبر گروه C – تیم دوم گروه D.

۱۳ مارس

رهبر گروه B – تیم دوم گروه A.

سرپرست گروه D – تیم دوم گروه C.

۱۴ مارس

سرپرست گروه E – تیم دوم گروه F.

رهبر گروه G – تیم دوم گروه H.

۱۵ مارچ

سرپرست گروه F – تیم دوم گروه E.

سرپرست گروه H – تیم دو، گروه هفت

مرحله یک چهارم نهایی

۱۸ مارس

برنده دو مسابقه در ۱۲ آذر

برنده ۲ مسابقه در ۵ دسامبر

۱۹ مارس

برنده دو مسابقه در ۱۳ آذر

برنده دو مسابقه در ۶ دسامبر

مرحله نیمه نهایی

مارس ۲۲

برنده دو مسابقه در ۹ دسامبر

۲۳ مارس

برنده دو مسابقه در ۱۹ آذر

طبقه بندی

۲۴ مارس

آخر

۲۷ مارس